Opublikowano

Chusteczki waterwipes podczas pielęgnacji dziecka

Każdy rodzic powinien troszczyć się o swoje dziecko i chcieć dla niego jak najlepiej. Już na początkowym etapie życia brzdąca powinno stosować się wysokiej jakości produkty do pielęgnacji jego skóry. Jednym z nich są waterwipes, czyli chusteczki nasączone wodą. Dlaczego warto dokonać ich zakupu?

Do mycia w czasie przewijania

Przewijając malucha, należy pamiętać o przemywaniu jego skóry oraz regularnym stosowaniu maści przeciw odparzeniom. Noszenie pampersów może powodować bolesne obtarcia. Do usuwania zabrudzeń przydadzą się chusteczki waterwipes. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym składnikiem (aż 99,9%) jest czysta woda. Zaledwie 0,1% stanowi ekstrakt z grejpfruta.

W plenerze zawsze pod ręką

Waterwipes świetnie sprawdzają się podczas letnich spacerów z dzieckiem, gdy termometry za oknem wskazują ponad 30 stopni Celsjusza. W każdym momencie można przynieść maluchowi ulgę i przemyć mu twarz czystą chusteczką. Produkt przydaje się też w innych sytuacjach, nie tylko wtedy, gdy na dworze panuje upał. Chusteczki nawilżone czystą wodą przydają się na pikniku, w parku, czy na placu zabaw. Gdy dziecko zje posiłek w plenerze, nie trzeba wracać do domu, czy szukać toalety publicznej. Można umyć je chusteczkami waterwipes, które ma się akurat pod ręką.

Waterwipes z powodzeniem można stosować już u noworodków. Nie powodują one bowiem reakcji alergicznych, a co więcej, odżywiają skórę malca.