Opublikowano

Dlaczego warto kupić śpiworek dla niemowląt?

ŚPIWOREK DZIECIĘCY ICE DREAM LEAVES

Spacer w deszczową pogodę czy mroźny dzień nie jest przyjemny. Jednak nawet z malutkim dzieckiem trzeba się przespacerować, aby maluszek mógł poczuć świeże powietrze. Oprócz odpowiedniego ubioru na takim spacerze niezastąpiony jest śpiworek dla niemowląt, który doskonale otuli dziecko w wózku.

Dziecięcy śpiworek do wózka – zalety

Odpowiednio dobrany śpiworek zapewnia maksymalny komfort termiczny dziecka w każdych warunkach atmosferycznych. Śpiworki wykonane są z materiałów odpornych na deszcz i wiatr. Dodatkowo wiele z nich jest zabezpieczona dodatkowo specjalnym preparatem impregnującym. Wewnętrzna część śpiworka wykonana jest z przyjemnych w dotyku materiałów, które przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Zaletą tego typu produktów jest fakt, że mogą być używane nie tylko jako akcesoria do wózka, ale także do fotelika samochodowego czy na sanki.

Jak wybrać śpiworek dla niemowląt?

Dziecięcy śpiworek do wózka powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru gondoli. Nie może być również zbyt ciasny, gdyż będzie krępować ruchy dziecka i powodować, że maluch się spoci. Śpiworek powinien posiadać otwory na pasy, aby można było go używać także podczas jazdy samochodem. Warto także wybrać model z kapturem, który ochroni dodatkowo główkę dziecka. Dostępne są także wielofunkcyjne śpiworki, które rosną wraz z maluszkiem. Mogą być one używane przez dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

Śpiworki zimowe i jesienno-zimowe

Najczęściej śpiworki używane są w zimowe dni, chroniąc malucha przed mrozem i śniegiem. Uszyte są one z grubszych materiałów, aby chroniły dziecko nawet w bardzo niskich temperaturach. Jednak najpopularniejsze są modele jesienno-zimowe, które nadają się podczas obu pór roku. Sprawdzą się również wiosną, gdy dni i wieczory bywają jeszcze chłodne. Przejściowe śpiworki dla niemowląt wykonane są najczęściej z dwóch warstw.