Opublikowano

Jaki nocnik dla malucha?

Obecnie rynek oferuje bardzo różne nocniki dla dzieci. Przy wyborze najodpowiedniejszego dla naszego malucha, powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, jakie są nasze oczekiwania wobec nocnika.

Jeśli nocnik ma być po prostu nocnikiem, zdecydujmy się na taki, który będzie ładny i wygodny dla dziecka. Dobrze, jeśli będzie miał antypoślizgowe elementy i wyjmowany wkład. Te dwie cechy bardzo ułatwiają korzystanie, zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Jeśli pozwolisz dziecku samo wybrać np. kolor, na pewno będzie chętniej z niego korzystać. Jeśli potrzebujemy praktycznego nocnika, zarówno do domu, jak i na częste wyjazdy, możemy się zdecydować na jeden ze składanych, sylikonowych modeli. Zajmują mało miejsca i są łatwe w utrzymaniu. Dla dziecka, które szaleje na punkcie grających i świecących zabawek, możemy wybrać dla dziecka jeden z nocników interaktywnych. Korzystanie z niego może się okazać świetną zabawą! Dla bardziej wymagających istnieje duży wybór nocników, które są niczym małe toalety lub nawet małe dzieła sztuki współczesnej. Z nowoczesnym designem i z nowoczesnych materiałów, zachwycą niejednego estetę.

Tak naprawdę przy wyborze nocnika, powinniśmy się kierować przede wszystkim tym, co odpowiada naszemu dziecku. To ono, będzie na nim spędzać czas i warto, by był to czas przyjemny. Czasem próby odpieluszkowania są źródłem stresu dla malucha, a nocnik, który będzie mu odpowiadał, może ten niepotrzebny stres zmniejszyć. Dziecko powinno czuć się pewnie i wygodnie, a wtedy korzystanie z nocniczka będzie o wiele łatwiejsze.