Opublikowano

Jeden pokój, troje dzieci – pomysł na sypialnie dla rodzeństwa

Jeden pokój, troje dzieci - pomysł na sypialnie dla rodzeństwa

Troje dzieci w jednym pokoju? Gdy brakuje przestrzeni, to jedyne możliwe rozwiązanie, a rodzeństwo w zbliżonym wieku świetnie sobie radzi we wspólnej przestrzeni. Dla rodziców urządzenie pokoju dla trójki to jednak duże wyzwanie. Jak wygospodarować wygodne miejsce do spania, a jednocześnie zapewnić przestrzeń do zabawy i nauki? Świetnym rozwiązaniem mogą być łóżka piętrowe trzyosobowe. 

Łóżko piętrowe 3 osobowe – oszczędność nie tylko miejsca

Dzieci kochają łóżka piętrowe, nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Dlatego sięgnięcie po takie rozwiązanie, kiedy urządzamy pokój dla rodzeństwa, to bardzo dobry pomysł. Oczywiście łóżko piętrowe trzyosobowe nieco różni się od tradycyjnego mebla przystosowanego dla dwóch osób. Trudno byłoby skonstruować i zmieścić pod sufitem zwykłego mieszkania łóżko, które ma aż trzy poziomy. Dlatego w modelach trzyosobowych jedno z łóżek wysuwa się z dolnego piętra, jak szuflada.

Jeżeli pokój dla dzieci jest bardzo mały, piętrowe łóżko to właściwie jedyne rozwiązanie. Ale nie zawsze chodzi tylko o metry kwadratowe. Kupno jednego mebla dla trójki rodzeństwa jest o wiele tańsze niż zakup trzech oddzielnych łóżek. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na inne elementy wyposażenia pokoju, aby sprawić dzieciakom jak najwięcej frajdy.

łóżko piętrowe 3 osobowe idealne do pokoju dziecięcego

A może meble wielofunkcyjne?

Wyjątkowo sprytnym rozwiązaniem są dostępne na interbeds łóżka piętrowe 3 osobowe wielofunkcyjne. Co to takiego? To meble, które łączą w sobie funkcje łóżka z innymi meblami, np. szafą, komodą, a nawet biurkiem. Taki mebel może być zbudowany na wiele sposobów, ale najczęściej ma kilka wspólnych elementów. Jedno z łóżek znajduje się na górnym piętrze, a jedno jest wysuwane z dolnego poziomu.

Wielofunkcyjne łóżka piętrowe trzyosobowe dla dzieci, z dodatkowym miejscem do nauki, ze wbudowanymi schowkami lub szafą, to nowa jakość w urządzaniu małych przestrzeni. Pozwalają zaaranżować przytulny kącik dla każdego z rodzeństwa, miejsce do przechowywania i nadal zachować jak najwięcej przestrzeni do zabawy. Łóżka 3 osobowe dla dzieci powinny być bardzo solidne, a jednocześnie ciekawie wykończone, aby stworzyć miły klimat w dziecięcej sypialni.