Opublikowano

Kiedy zacząć naukę angielskiego? – jak najszybciej!

Każdy rodzić chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Nie sposób wyobrazić sobie życia w dzisiejszym świecie bez znajomości języków, dlatego im wcześniej rozpoczniemy naukę angielskiego dla dzieci, tym lepiej. Wiele rodziców obawia się, że zbyt wczesną nauką odbiorą swoim pociechom dzieciństwo, ale poznawanie języków wcale nie musi opierać się wyłącznie na lekcjach czy kursach! Świetnym pomysłem na początek przygody jest samodzielne zachęcanie dziecka do rozwoju poprzez zabawę i gry. 

Jak rozpocząć naukę języka angielskiego? 

Dzieci świetnie przyswajają języki, szybko się uczą i dzięki temu pełną płynność osiągają o wiele szybciej niż dorosły człowiek. Pamiętaj jednak, że dzieci mają mniejszą umiejętność skupiania się i należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu ćwiczeń. Warto wprowadzić zabawy i gry językowe, które będą uczyć w bardziej przystępny sposób i zachęcać do dalszego rozwoju. Kontakt z językiem powinien być stały i najlepiej codziennie poświęcać na niego chociaż pół godzinny – bycie systematycznym jest kluczowe. 

Zainteresuj dziecko zagraniczną kulturą!

Nauka poprzez oglądanie anglojęzycznych filmów, czytanie książek czy słuchanie piosenek to klasyczny i sprawdzony sposób. Należy pamiętać, aby dobrać historie do wieku dziecka tak, żeby mogła go zaciekawić. Taka forma nauki jest o wiele przyjemniejsza, a co więcej w ogóle nie przypomina nauki. Twoja pociecha ma ulubioną bajkę? Poszukaj jej w wersji po angielsku i oglądajcie ją razem, tłumacząc nowo poznane słowa – ten sposób gwarantuje fantastyczne rezultaty. 

Wspólna nauka może przynieść wam wiele niezapomnianych wspomnień, więc pomóż dziecku postawić pierwsze kroki w świecie języka angielskiego i nie zniechęcaj się małymi potknięciami.