Opublikowano

Łóżka podwójne dla dzieci — czy to dobry wybór?

podwójne łóżko dla dzieci

Dwójka dzieci zawsze oznaczała podwójne kłopoty. W tym przypadku kłopotem jest wybór odpowiedniego łóżka, szczególnie dla rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na dwa oddzielne pokoje. Idealnym wyborem na niewielki pokój będzie podwójne łóżko dla dzieci. Zajmuje ono dużo mniej powierzchni, niż dwa oddzielne łóżka, a dodatkowo są znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu, niż łóżka piętrowe. Swoim wyglądem pasuje zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i do dużego pokoju. Są dostępne w różnych rozmiarach oraz stylach, które dopasują się do wymagań każdej z pociech. Dzięki temu, że łóżko zajmuje mniej miejsca od dwóch standardowych, w pokoju dzieci jest więcej miejsca, które można przeznaczyć na kącik nauki czy zabaw. Dodatkowo są doskonałe do pokoi, które posiadają skośny sufit, na przykład takich położonych przy poddaszu, w przeciwieństwie do łóżek piętrowych. 

Podwójne łózko dla dzieci

Podwójne łóżka dla dzieci https://interbeds.com/pl/lozka-podwojne są również wyposażone w miękkie materace, które często można wymienić niezależnie od siebie. Dzięki temu każda z pociech może dostosować swoją część łóżka pod swoje indywidualne potrzeby. Można również samemu dobrać materac, wiele sklepów umożliwia zakup podwójnego łóżka dla dzieci bez materaca. 

Zalety podwójnych łóżek dla dzieci

Zaletami podwójnych łóżek dla dzieci jest wygoda używania. Na każdy poziom łóżka dziecko jest w stanie swobodnie wejść oraz zejść. Dodatkowo każde dziecko na podwójnym łóżku ma wystarczająco miejsca dla siebie, co zapewnia odpowiedni komfort snu, a przy tym oboje dzieci szanuje swoją osobistą przestrzeń. Większość łóżek posiada również zabezpieczającą barierkę, dzięki której dziecko nie wypadnie z łóżka i będzie mogło bezpiecznie spać. Łóżka dla dzieci podwójne są również zaopatrzone w łatwy mechanizm rozkładania i składania, dzięki czemu mogą je obsługiwać zarówno starsze dzieci, jak i najmłodsi członkowie rodziny. Często zaopatrzone są również w tylne barierki, które prócz bezpieczeństwa zapewniają również komfort używania podczas dnia. Z takich barierek można skorzystać jak z oparcia, szczególnie gdy położy się na nie miękkie poduszki.