Opublikowano

Łóżko pojedyncze dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Wybór łóżka dla dziecka powinien być starannie przemyślany. Będzie ono służyć nie tylko do spania, lecz również do zabawy czy nauki. Pokój z dzieciństwa nasza pociecha na pewno zapamięta na całe życie. Dlatego warto idealnie dobrać łóżko, aby było częścią miłych wspomnień oraz spełniało wszelkie wymagania.

Jaki rozmiar łóżka pojedynczego dla dziecka wybrać?

Zazwyczaj pokój dziecka nie jest zbyt duży. Dlatego jeśli posiadamy jedynaka, warto jest kupić łóżko dziecięce pojedyncze. Większość rodziców od razu decyduje się na mebel o wymiarach dla dorosłych. Jest to dobry pomysł, jako że dzieci bardzo szybko rosną oraz potrzebują przestrzeni na misie oraz inne zabawki. Łóżko pojedyncze dla dziecka to również przestrzeń do rozwoju. Dlatego duże modele sprawdzą się bardzo dobrze. Zapewnią maluchowi dużo radości oraz miejsce do zabawy. Jeśli sypialnia jest bardzo mała, to świetnie sprawdzi się model rozkładany – może występować np. pod formą estetycznego narożnika. Model, który zapewni największy komfort, powinien mieć wymiary 90×180 cm lub 90×190 cm.

Jakie cechy powinno mieć łóżko dziecięce pojedyncze?

Mimo tego, że łóżka pojedyncze dla dzieci mogą mieć standardowe wymiary, to powinny jednak różnić się od tych dla dorosłych. Należy pamiętać o tym, że energiczny maluch na pewno będzie się na nim bawił – a to sprawia, że musi być ono odporne na skakanie. Tworzywo powinno być dobrej jakości, a pojedyncze elementy – znacznie grubsze niż w łóżku dla osoby dorosłej. Model dla dziecka koniecznie musi też być dobrej jakości, odporny na różnego rodzaju zadrapania. Małe dzieci mają duży talent do niszczenia, tak więc warto mieć to na uwadze, aby wybrany mebel posłużył przez długi czas.

Z jakiego materiału najlepiej wybrać łóżko jednoosobowe dla dzieci?

Najbardziej popularne są łóżka jednoosobowe drewniane. To uniwersalny wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Taki mebel bardzo łatwo jest wkomponować w każde wnętrze. Co więcej, istnieje szeroki wybór drewnianych łóżek bardzo dobrej jakości. Drewno jest też materiałem naturalnym oraz dobrym dla alergików. Dość częstym wyborem są też łóżka metalowe. Cechuje je stabilność oraz odporność na uszkodzenia. Niektórzy rodzice decydują się na łóżka jednoosobowe dla dzieci tapicerowane z Interbeds. Jako że są wykonane z miękkich materiałów, są bardzo bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że łatwo je zabrudzić czy zniszczyć. Dlatego mogą długo nie przetrwać w pokoju dziecięcym. Równie istotne co wybór samego łóżka jest dobranie odpowiedniego materaca, na którym nasza pociecha spokojnie będzie mogła się wyspać. Aby zachować porządek, można też pomyśleć o modelu łóżka z szufladami, w których można przechowywać pościel.