Opublikowano

Na co zwracać uwagę kupując body dla dziecka?

body niemowlęce

Na co zwracać uwagę kupując body dla dziecka?

Body chłopięce może stanowić bardzo wygodną część garderoby dla naszej pociechy. Musi ono jednakże spełniać kilka ważnych warunków. Winno zostać właściwie dopasowane – niewskazane będzie ani zbyt małe, ani zbyt duże body. Jeżeli jednak wahamy się pomiędzy jedną, a drugą opcją, znacznie lepsza będzie dla dziecka druga z wymienionych opcji. Uciskanie, jak i obcieranie delikatnej skóry dziecka, będzie dla niego bardzo niewygodne i może przyczyniać się do wywoływania ewentualnych podrażnień. 

Z jakiego materiału powinno być wykonane body? 

Zdecydowanie najlepszym na rynku materiałem do wyprodukowania body dla dzieci (dostępne do kupienia pod tym linkiem) , będzie czysta bawełna – jest miękka, bardzo miła w dotyku, ale również przepuszcza powietrze. Niestety jednak, jak można się łatwo przekonać, bawełna bawełnie nierówna. Jeżeli zechcemy zapewnić naszemu dziecku wysokie bezpieczeństwo oraz jakość, powinniśmy poszukać bawełny zawierającej certyfikat Oeko-Tex. Dzięki temu, zyskujemy pewność, iż surowiec pozostaje wolny od substancji dla nas szkodliwych. 

Pozostałe cechy produktu 

Zwracajmy także uwagę na pozostałe cechy wybranego przez nas produktu – na przykład z czego zrobiono napy i jakie farby zostały użyte do ozdobienia chłopięcego body. Każda osoba, która dostała wysypkę na skutek podjęcia kontaktu skóry z metalowymi guzikami albo sprzączką w pasku, doskonale wie, jakie jest to nieprzyjemne. Wybierajmy body z bezniklowymi, antyalergicznymi zatrzaskami – tak będzie znacznie bezpieczniej. Nie bez znaczenia, są również farby zastosowane do nadruku – zorientujmy się, czy nie są one toksyczne.