Opublikowano

By lekcje plastyki były przyjemnością

kredki wodne

Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach artystycznych. Są one dla nich z jednej strony świetną zabawą, z drugiej szansą na stworzenie czegoś ciekawego. Jak umilić małym artystom lekcje plastyki?

Czym malować?

Tradycyjny zestaw do malowania składa się z bloku, pędzelków, farbek wodnych lub plakatowych oraz kubeczka z wodą. Taki zestaw często jednak staje się przyczyną sporego bałaganu, a dziecięce dzieła często zdobią niepożądane plamy. Czy można uniknąć takich problemów? Oczywiście. Wystarczy w porę postawić na coraz bardziej popularne kredki wodne.

Czym są wodne kredki?

Kredkami wodnymi zwykło nazywać się kredki akwarelowe, z których można korzystać na dwa sposoby. Kto chce, może korzystać z nich w taki sam sposób, w jaki korzysta się z tradycyjnych kredek. Wystarczy jednak odrobina wody, by osiągnąć taki sam efekt, jaki osiąga się za pomocą farbek wodnych i pędzelków. Dzięki temu w prosty sposób można stworzyć ciekawy obrazek, unikając jednocześnie zabrudzeń i niechcianych plam. Takie kredki ułatwiają pracę nad obrazkiem i sprawiają, że lekcje plastyki stają się większą przyjemnością.

Coraz szerszy wybór przyborów szkolnych sprawia, że wspieranie artystycznego rozwoju dziecka staje się zadaniem coraz łatwiejszym. Dzięki temu młodzi artyści mogą w ciekawy sposób doskonalić technikę malowania, a jednocześnie doskonale się bawić. Czyż można sobie wyobrazić przyjemniejszą lekcję plastyki?