Opublikowano

Przyjemne z pożytecznym — czyli nauka angielskiego dla najmłodszych

nauka angielskiego

Znajomość dodatkowego języka obcego jest wielkim atutem, którego wartość daje o sobie znać zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jednym z najpopularniejszych języków obcych jest obecnie angielski. Jego znajomość otwiera morze możliwości. Warto więc by każdy rodzic zadbał o to, aby jego dziecko dobrze opanowało umiejętność posługiwania się nim. Nauka angielskiego dla 5 latka to kursy organizowane przez szkoły językowe, których zadaniem jest przełamywać bariery językowe u dziecka i uczyć je angielskiego poprzez gry i zabawy.

Dlaczego warto nauczyć się angielskiego?

Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych języków na świecie. Niektórzy mogliby powiedzieć, że aby z niego skorzystać, trzeba polecieć na Wyspy Brytyjskie lub do Stanów Zjednoczonych. Nic bardziej mylnego. Angielski jest językiem uniwersalnym, którym dzisiaj posługują się ludzie wszystkich nacji, niezależnie od swojego języka ojczystego. Przydaje się on więc podczas podróży za granicę, zarówno na wakacje, jak i w celach służbowych. Umiejętność biegłego władania językiem angielskim jest też szczególnie pożądana przez pracodawców. Nierzadko bowiem jego znajomość jest sprawdzana już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy pracodawca rozpoczyna dialog z przyszłym pracownikiem właśnie w tym języku.

Dlaczego warto zapisać na naukę angielskiego 5-latka 

nauka angielskiego

Elementarnym celem takich kursów jest oczywiście nauczenie dziecka podstaw komunikacji w języku angielskim. Nauka angielskiego dla 5 latka nie jest jednak zwykłym kursem językowym. Wiedza przekazywana jest tam bowiem za pomocą najróżniejszych grupowych zabaw plastycznych, ruchowych, czy muzycznych. Pozwala to na niemalże automatyczne przyswajanie informacji przez dziecko, które, zajęte dobrą zabawą, nawet nie zauważa, kiedy uczy się nowych słówek. Nauczenie języka nie jest jednak jedyną zaletą takich kursów. Dzięki interakcji z innymi uczestnikami kursu, dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, zyskują nowych przyjaciół i uczą się działać w grupie.