Opublikowano

Smoczki ortodontyczne kontra tradycyjne smoczki

dziecko ze smoczkiem

Smoczki od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, bo dzięki nim można łatwo i szybko uspokoić płacz dziecka. Niemowlęta płaczą bardzo często, mają też wiele powodów ku temu. Nie zawsze idzie je uspokoić tuleniem czy kołysaniem. W takich sytuacjach smoczek jest niezbędną pomocą, którą doceniają wszyscy rodzice.

Odpowiedni wybór smoczka

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni wybór smoczka, bo mimo, że w sklepach można znaleźć wiele rodzajów tych produktów dla niemowląt, to jednak różnią się one pod wieloma względami. Generalnie smoczki można podzielić na smoczki tradycyjne i smoczki ortodontyczne. Mimo, że smoczki tradycyjne są o wiele tańsze i łatwiej dostępne, to jednak o wiele lepsze są smoczki ortodontyczne.

Zalety lepszych smoczków

Zwykłe smoczki a smoczki o charakterze ortodontycznym różnią się przede wszystkim wielkością i kształtem. Potwierdzono, że smoczek ortodontyczny o wiele lepiej dopasowuje się do kształtu jamy ustnej małego dziecka niż jego tańszy zamiennik. Smoczek ortodontyczny jest więc lepiej przyswajalny przez dziecko, chętniej ono po niego sięga w trudnych dla niego sytuacjach. Można też zauważyć, że niemowlęta o wiele szybciej przyzwyczajają się do smoczków o takim specyficznym profilu, niż do tradycyjnych smoczków silikonowych.

smoczek ortodontyczny

Smoczki uspokajające

Każdy smoczek ortodontyczny poza tym, że ułatwia prawidłowe kształtowanie się jamy ustnej u dziecka i zaspokaja potrzebę ssania, to ma także działanie uspokajające. Znajduje on zastosowanie przy zasypianiu, przy bolesnym ząbkowaniu, przy nagłym głodzie. Rodzic powinien mieć taki smoczek zawsze przy sobie, by mógł nim uspokoić przestraszone czy zmęczone dziecko. Smoczki o charakterze ortodontycznym są polecane przez lekarzy specjalistów, można je kupić w sklepach z artykułami dla niemowląt i nie tylko. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka.