Opublikowano

Szklane butelki dla niemowląt – co o nich wiemy?

Szklane butelki dla niemowląt

Przychodzi taki czas, gdy karmiąca mama decyduje, że już pora, aby maluch zaczął korzystać z butelki. Często decydują o tym inne czynniki np. zdrowotne. I to wtedy należy podjąć decyzję o zakupie butelki dla dziecka. Na rynku istnieje mnóstwo firm i marek oferujących akcesoria dla niemowląt i dzieci. Warto więc zasięgnąć informacji o rodzajach butelek i wybrać tę najlepszą.

Najczęściej w sprzedaży dostępne są butelki plastikowe lub szklane. Wszelkie walory zdrowotne i ekologiczne przemawiają za używaniem szklanych butelek dla niemowląt. Obecnie butelki ze szkła mają nowoczesny design, ciekawe wzornictwo i pojemność przystosowaną do wieku malucha i jego potrzeb.

Cechy produktu

Szklane butelki dla niemowląt cechuje bezpieczny materiał. Nie ma tam żadnych szkodliwych związków i dodatków, jest to zazwyczaj szkło borowo – krzemowe. To bardzo wytrzymały materiał, który dobrze znosi różnice temperatur. Butelki nie tłuką się tak łatwo, jakby się zdawało. Często zabezpieczone są też  silikonowymi nakładkami amortyzującymi upadek lub uderzenie. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i mikrozadrapania, gdzie mogą gromadzić się grzyby i drobnoustroje.

Szklane butelki dla niemowląt są higieniczne i nie przesiąkają innymi zapachami. Można je sterylizować i wyparzać. Nadają się do mycia w zmywarkach, są lekkie, nie odbarwiają się po sokach, długo utrzymują ciepło przygotowanego pokarmu.

W szklanych butelkach dla niemowląt można także przechowywać kobiecy odciągnięty pokarm dla dziecka. Po wyjęciu z lodówki i podgrzaniu szkło nie pęka, dzięki specjalnymi procesom hartowania.

Szklane butelki dla niemowląt

Oszczędność i ekologia

Oprócz wszystkich zalet szklane butelki dla niemowląt posiadają jeszcze jedną przydatną  – są ekologiczne i łatwo ulegają recyklingowi. Można je wielokrotnie przetwarzać. Dzięki temu szklane butelki zyskują coraz większą popularność wśród rodziców i mają swoich zwolenników. Wymusza to także moda na powrót do korzeni, czyli do tego co używały nasze mamy i babcie. Poza tym wszyscy doskonale wiedzą, że plastik jest szkodliwy dla dziecka i zanieczyszcza środowisko.