Opublikowano

Szklane czy plastikowe butelki jednorazowe do karmienia?

Szklane butelki dla niemowląt

Wybierając butelki jednorazowe do karmienia dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność i kształt, ale również na materiał, który odgrywa bardzo ważną rolę. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie szklane i plastikowe butelki, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czym charakteryzują się szklane butelki?

Szklane butelki po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do łask, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Jest to doskonały wybór dla rodziców, którzy zwracają szczególną uwagę na ekologię. Pamiętać należy o tym, że szkło można wyparzyć i wygotować, dzięki czemu można skutecznie pozbyć się wszystkich drobnoustrojów. Przy konkurencyjnych butelkach jednorazowych nie ma oczywiście takiej możliwości. Największą wadą szklanych butelek do karmienia jest oczywiście ich masa. Z racji tego, że szkło jest dość ciężkie, to małe dzieci mogą mieć problem, aby je samodzielnie utrzymać. Pamiętać należy również o tym, że szkło może się nagrzewać. Aby nie doszło do poparzenia warto rozejrzeć się za butelkami z silikonową osłonką.

Butelki jednorazowe do karmienia

Czym wyróżniają się plastikowe butelki?

Plastikowe butelki jednorazowe do karmienia są tanie i lekkie, dlatego też tak wiele mam decyduje się na ich zakup. Małe dziecko bez żadnego większego problemu będzie mogło samodzielnie trzymać butelkę. Podczas ewentualnego upadku nie ma również ryzyka stłuczenia i skaleczenia. Aby wybrać porządną butelkę plastikową należy zwrócić uwagę na to, aby w swoim składzie nie zawierała ona BPA. Jest to bardzo szkodliwy związek, który niestety może przeniknąć do pokarmu. Na szczęście większość renomowanych producentów umieszcza na swoich butelkach informacje, czy w składzie znajdują się szkodliwe BPA. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście atestowane butelki jednorazowe od renomowanych producentów.