Opublikowano

Ubranka dla niemowląt

ubranka dla niemowląt

Kiedy na świat ma przyjść mały człowiek przyszli rodzice muszą się odpowiednio przygotować. Poza kwestią psychologiczną, rodzice muszą skompletować sporą wyprawkę dla maluszka. Taki mały człowiek potrzebuje naprawdę sporo rzeczy. Jednym z elementów wyprawki dla dzidziusia są ubranka dla niemowląt. Jakie ubranka wybrać? O tym kilka słów poniżej.

Odpowiednie materiały

Ubranka dla niemowląt (do kupienia na Pinokio) muszą być przede wszystkim z dobrej jakości materiałów. Lepiej darować sobie sztuczne materiały i wybierać ubranka z bawełny czy wełny. Oczywiście nawet te naturalne tkaniny, z których uszyte zostały ubranka, powinny mieć odpowiedni certyfikat, świadczący o tym, że materiał nie zawiera szkodliwych substancji. Jest to niezwykle istotne, gdyż substancje używane do barwienia i konserwacji niektórych tkanin, mogą przenikać przez skórę malucha do organizmu. Wybierając ubranka dla niemowląt, warto zwrócić uwagę czy oznaczone są certyfikatem OEKO-TEX, a także jaki jest skład danego ubranka. Przy wyborze ubranek lepiej unikać:

  • akrylu
  • poliamidu
  • elastanu
  • poliestru

Dobrany rozmiar

Zanim na świat przyjdzie człowiek nie do końca, wiadomo jak duży się urodzi. Przyszli rodzice często stają przed dylematem, jaki rozmiar ubranek wybrać. Najczęściej wybieranym rozmiarem dla noworodka jest rozmiar 56. Nie warto wybierać zbyt dużego rozmiaru ubranek dla niemowląt, gdyż może to sprawić, że maluszkowi nie będzie wygodnie. Podobnie jest ze zbyt małymi rozmiarami. Zdecydowanie lepiej częściej wymieniać garderobę maluszka niż męczyć go niedobranym rozmiarem.