Opublikowano

Uniwersalny baldachim do łóżeczka

Jeżeli zakupione łóżeczko dla dziecka nie ma w swym zestawie zasłon, warto postarać się o uniwersalny baldachim do łóżeczka. Może zostać zawieszony u sufitu lub przykręcony stelażem do ramy bądź pręta posłania. Taka zasłona wywołuje kameralną atmosferę w pokoju dziecięcym. Jednocześnie jest bardzo praktyczna i pożądana.

Baldachim przy łóżeczku to intymność i spokój

Zadbanie o intymność dziecka to odpowiednia aranżacja jego pokoju. To także postaranie się o zasłony przy miejscu, gdzie malec wypoczywa. Sen nocny i drzemka w ciągu dnia powinna odbywać się bez zakłóceń.

Wprowadzanie absolutnej ciszy, gdy kładzie się dziecko spać, nie jest konieczne. Ważniejsze jest odseparowanie jego wzroku od pobudzających bodźców. Pomaga w tym właśnie baldachim.

Zasłonięty baldachim to informacja dla dziecka, że czas spać

Zasłanianie łóżeczka baldachimem, gdy dziecko bawi się na podłodze, nie da sygnału, że czas już spać. Taka informacja dotrze do maluszka tylko wówczas, gdy zostanie ono położone na posłaniu i wtedy zasłoni się łóżeczko.

Warto jednak zasłaniać łóżeczko tkaniną baldachimu w ciągu dnia, gdy nie ma w nim dzidziusia. Dzięki temu kołderka i poduszka oraz prześcieradło pozostaną wolne od kurzu.

Pamiętać jednak należy, by przed ułożeniem malca spać, rozsunąć zasłony przy łóżeczku i przewietrzyć cały pokój.

Baldachim łóżeczkowy skuteczną osłoną w ogrodzie

Drzemka na świeżym powietrzu doskonale dotleni maluszka. W pogodny letni dzień można, gdy jest przed domem ogródek lub taras, wynieść łóżeczko na zewnątrz.

Doczepiony baldachim zasłoni śpiące dziecko przed słońcem i owadami. Czyli uchroni w ten sposób przed przegrzaniem słonecznym i ukąszeniami komarów, gzów itp.

Baldachim z łóżeczka może służyć do zabawy

Przedszkolak w wieku 5 lat przestaje już spać w ciągu dnia. Baldachim do łóżeczka z MrBobas staje się zbędny, ale można go jeszcze wykorzystać w inny sposób. Zamiast kupować starszakowi namiot do pokoju, można w tym celu użyć baldachimu.

Świetnie sprawdzi się zawieszony u sufitu. Jeżeli zasłony przy baldachimie są wystarczająco długie, dziecko całe schowa się pod nim jak w wigwamie. Krótsze zaś poły baldachimu można zaczepić do oparć krzeseł, by powstał atrakcyjny namiot do zabawy.

Jak utrzymać w czystości baldachim z łóżeczka?

Tkaniny wykorzystane do zasłon nad łóżeczkiem powinny być łatwe w praniu zarówno ręcznym, jak i bębnowym. Do prania należy używać proszku lub płynu takiego samego, jakiego używa się do prania kolorowej pościeli dziecka.

Kupując baldachim do dziecięcego łóżeczka, trzeba zwrócić uwagę, czy można tkaninę prasować. Prasowanie dodatkowo zabija we włóknach materiału roztocza. Dzięki temu rozwieszony nad głową malca baldachim będzie wolny od alergenów.