Opublikowano

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku i jego zastosowanie

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku

W życiu młodej mamy zdarzają się sytuacje, gdy nie może nakarmić swego dziecka piersią. W takiej sytuacji konieczne jest odciągniecie mleka za pomocą laktatora i podanie go przez butelkę ze smoczkiem. Aby uniknąć zanieczyszczenia pokarmu, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego przechowywania. Popełnione błędy mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie malucha.

Prawidłowe przechowywanie odciągniętego mleka

Prawidłowe przechowywanie odciągniętego mleka nie jest zadaniem łatwym. Wymaga od matki przede wszystkim przestrzegania zasad higieny. Butelka, do której trafi mleko, musi być wykonana z bezpiecznych i łatwych w czyszczeniu materiałów. Wybierając produkty z tworzyw sztucznych, należy zwrócić uwagę, by były wolne od szkodliwego bisfenolu A. Butelka przed każdym użyciem musi być dokładnie wyczyszczona i wysterylizowana. Proces sterylizacji pozwala pozbyć się bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. 

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku

Cechy dobrego zestawu jednorazowych butelek

Ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym sterylne przechowywanie odciągniętego pokarmu jest zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku. Każdy z elementów zestawu zapakowany jest osobno w woreczek foliowy i gotowy do natychmiastowego użycia. Umieszczona podziałka umożliwia precyzyjne odmierzanie odpowiedniej dla dziecka ilości mleka. Tego rodzaju sprzęt znakomicie sprawdza się w przypadku mam, które studiują lub pracują. Zastosowanie zestawu butelek do karmienia jednorazowego użytku pozwala uniknąć uciążliwego mycia i sterylizowania akcesoriów. Dzięki niemu młoda mama może oszczędzić czas, a jednocześnie zyskuje pewność, że jej pociecha otrzymuje zdrowy i pozbawiony zanieczyszczeń pokarm.