Opublikowano

5 właściwości pieluch bambusowych. Co je wyróżnia?

Pieluszki bambusowe to alternatywa dla tradycyjnych tetrowych wyrobów. Zaletą tego rodzaju produktów jest niewątpliwie ich chłonność oraz fakt, że po wypraniu schną szybko. Włókna bambusowe na dłużej zachowują także swoją strukturę, nie wyciągają się i nie odkształcają. Bambus według wielu opinii może także wspomagać przeciw bakteriom oraz grzybom. Wygląd pieluszek z tego włókna jest zachęcający i są one produkowane w wielu odsłonach udekorowanych zróżnicowanymi wzorami i kolorami. Co jest jednak największą z zalet pieluch bambusowych i dlaczego są coraz bardziej popularne? Oto 5 właściwości tych wyrobów.

Wyjątkowo gładkie pieluchy bambusowe

Gładkość pieluszek wyprodukowanych z bambusowego włókna to niewątpliwie jedna z cech, które przyciągają konsumentów do ich kupna. Można rzec, że pieluchy z tego surowca są wręcz jedwabiście gładkie i bardzo miękkie. Taka struktura odróżnia je od nieco bardziej chropowatych — choć również popularnych — pieluch tetrowych. Z pewnością jednak wrażenia po kontakcie skóry z tak delikatnym materiałem będą bardzo pozytywne i przyjemne.

Chłonne włókna bambusowe

Kolejną zaletą pieluszek z bambusa jest ich chłonność, która w przypadku tego wyrobu ma duże znaczenie. Przędza bambusowa chłonie bowiem nawet ponad 50% więcej wilgoci niż wyroby tradycyjne, bawełniane. Czy jest to spowodowane? Jest to możliwe dlatego, że pomiędzy włóknami tkaniny bambusowej znajduje się przestrzeń przyspieszająca wchłanianie wody.

Pieluchy szybkoschnące, czyli wersja bambusowa

Pieluszki bambusowe – szumisie.pl/pieluszki-bambusowe/ wchłaniają mnóstwo wilgoci, ale także szybko odprowadzają ją na zewnątrz. Efektem jest szybkie wysychanie zamoczonej lub też wypranej pieluchy. Cecha ta jest bardzo istotna głównie dlatego, iż pieluchy najczęściej stosowane są jako środki higieniczne dla dzieci i powinny być często prane. Taka pielucha jest zatem bardzo praktyczna.

Wytrzymałe pieluchy

Włókno bambusowe jest tkaniną wytrzymałą. I choć jej wygląd oraz wrażenie po dotyku sugerują, że materiał jest bardzo delikatny, pieluchy z tego surowca są odporne na odkształcenia i wiele innych czynników spowodowanych praniem i codziennym użytkowaniem. Przędza bambusowa ma stabilną strukturę, ale jest przy tym cienka i giętka.

Włókna dla alergików

Alergie często spowodowane są obecnością bakterii oraz grzybów i innych drobnoustrojów. Włókna bambusowe według wielu opinii uchodzą za antybakteryjne, co może przyczynić się do wyeliminowania czynników sprzyjających uczuleniom. Mogą być więc w większości przypadków stosowane wśród osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Podsumowanie

Zastosowanie pieluszek bambusowych jest wszechstronne. Można używać ich do przewijania niemowląt oraz jako podkład na przewijak. Stosuje się je także w formie osłony do wózka dziecięcego, okrywania dzieci lub też jako miękką i bezpieczną tkaninę pełniącą funkcję przytulanki dla spragnionego bezpieczeństwa malucha. Te i inne cechy sprawiają, iż wyroby z włókna bambusowego są popularne oraz praktyczne. Decydując się na wybór pomiędzy tetrą i bambusem, warto więc rozważyć zalety i wady każdej z tkanin.