Opublikowano

Jaki powinien być dobry piórnik dla chłopca?

Wybór najlepszego piórnika nie jest łatwy. Poszczególne modele mogą wydawać się na pierwszy rzut oka takie same. Dlatego też dobrze jest zastanowić się nad tym, jaki powinien być dobry piórnik dla chłopca.

Dopasowany do wieku

Przede wszystkim piórnik powinien być dopasowany do wieku osoby, która ma z niego korzystać. Wbrew temu, co może się pozornie wydawać, dziecko z podstawówki będzie potrzebowało innego piórnika niż licealista. Wynika to z faktu, że starszy uczeń potrzebuje mniej przyborów szkolnych. Często wystarczy mu długopis, ołówek, gumka do mazania i przybory geometryczne. Te drobiazgi bez trudu zmieszczą się nawet w niewielkiej saszetce. Młodsze dzieci potrzebują każdego dnia kredek, pisaków, nożyczki, klej i wiele innych przedmiotów. Z tego powodu im bardziej spodobają się piórniki wielokomorowe. To właśnie w nich każdy przedmiot może mieć własne miejsce. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które dopiero muszą nauczyć się utrzymywania porządku. Uchwyty przeznaczone do poszczególnych przyborów mogą się więc przydać i pomóc maluchowi w nauce porządku oraz dbania o swoje rzeczy.

Piórniki muszą być wytrzymałe

Nie można mieć wątpliwości, że piórnik dla chłopca musi być wytrzymały. Nie mogą to być przedmioty, które popsują się tylko dlatego, że spadną na ziemię. Dlatego też zwykle nie sprawdzają się piórniki wykonane ze sztucznego tworzywa. Dużo lepszym wyborem są piórniki:
– materiałowe,
– silikonowe,
– metalowe.

Są to modele wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zwykle najbardziej delikatną częścią piórnika jest zamykający go suwak. Jest to część, która ma tendencję do tego, że suwak zamka może się oderwać lub złamać. Warto pamiętać jednak, że nie dyskwalifikuje to całego piórnika. Oczywiście wymiana zamka błyskawicznego może być w tym wypadku dość problematyczna i droższa niż cały przedmiot. Warto jednak wiedzieć, że uchwyt suwaka można zastąpić specjalnym kolorowym pullerem albo spinaczem do papieru. Dzięki takiemu rozwiązaniu piórnik może dłużej nadawać się do użytku.